BO 2023: dziękujemy za złożone wnioski

Zakończyło się przyjmowanie wniosków z propozycjami pomysłów do realizowania, które mogą być sfinansowanie w ramach Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wnioski można było składać zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznie. Głosowanie na pomysły - które przejdą teraz weryfikację formalną i merytoryczną - ruszy już pod koniec sierpnia.

Za nami pierwszy etap II edycji Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 25 lipca do 5 sierpnia mieszkańcy Łukowa mogli zgłaszać propozycje projektów do zrealizowania, a samo ich przyjmowanie odbywało się dwutorowo, tj. za pośrednictwem dedykowanej platformy internetowej oraz tradycyjnie, w formie papierowej.

Teraz złożone wnioski zostaną ocenione pod kątem formalnym i merytorycznym przez Zespół ds. budżetu obywatelskiego. Następnie lista wniosków dopuszczonych do głosowania oraz tych, które nie przeszły weryfikacji (wraz z podaniem przyczyn ewentualnego odrzucenia) zostanie podana do publicznej wiadomości mieszkańcom Łukowa. Wtedy też poszczególni wnioskodawcy będą mogli przekonywać do swoich propozycji pozostałe osoby.

Głosowanie w II edycji Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego będzie możliwe za pośrednictwem strony internetowej https://lukow.budzet-obywatelski.org oraz za pośrednictwem tradycyjnych kart do głosowania, które będzie można wrzucać do urny w Urzędzie Miasta Łuków przy ul. Piłsudskiego 17. Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu i samodzielnym zadecydowaniu, na co wydać część miejskich pieniędzy.