Olimpijczyk Łuków jedzie na Olimpiadę

Zawodnicy Olimpijczyka Łuków wystartują w finałowych zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędą się w pierwszej połowie lipca w Biłgoraju. Do zawodów zakwalifikowało się 8 osób, które podnoszą ciężary w łukowskim klubie.

By móc wystartować zawodach rangi ogólnopolskiej, ciężarowcy musieli wystąpić na zawodach kwalifikacyjnych, które również odbyły się w Biłgoraju. Przedstawiciele Olimpijczyka Łuków zajęli następujące miejsca:

• I miejsce: Amelia Śledź, Błażej Borkowski i Piotr Zachoszcz;
  • II miejsce: Julia Ognik;
  • III miejsce: Alicja Górka;
  • IV miejsce: Filip Królikowski i Adrian Chudek.

W zeszłym roku zawodnicy z Olimpijczyka Łuków wywalczyli 3 medale: Andżelika Młynarczyk i Błażej Borkowski zdobyli złote krążki, a Julia Linkiewicz brązowy medal. Olimpijczyk w klasyfikacji klubowej zajął wtedy 3. miejsce na ponad 60. sklasyfikowanych klubów z całej Polski.

Pełne wyniki zawodów kwalifikacyjnych można znaleźć POD TYM ADRESEM.