Siódme miejsce uczniów „Piątki”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie wywalczyli 7. miejsce w kraju podczas zorganizowanych w Olecku finałowych zawodów w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Zawody rozegrano w minionym tygodniu, 14 i 15 czerwca.

Miejscem rywalizacji był stadion MOSiR w Olecku. W zmaganiach brali udział przedstawiciele szkół podstawowych z całej Polski, którzy wywalczyli mistrzostwo swoich województw. W przypadku szkoły z Łukowa, była ona najlepszą w całym województwie lubelskim.

Podopieczni Artura Głębickiego zajęli 7. miejsce w kraju, a nasze miasto reprezentowali chłopcy: Krystian Atkonis, Mikołaj Dylak, Wadzim Surymowicz, Krzysztof Mojski, Michał Gajaszek i Szymon Szczygielski. O zwycięstwie decydowała klasyfikacja generalna, będąca sumą punktów zdobytych w biegu na 60 metrów, w rzucie piłeczką palantową, w skoku w dal lub w wzwyż oraz w biegu długim (dziewczęta biegały na 600 metrów, a chłopcy na 1000 m). Zawody w Olecku były 49. Mistrzostwami Województw w czwórboju lekkoatletycznym - Finałem Ogólnopolskim Szkolnego Związku Sportowego w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców.

Pełne wyniki zawodów dostępne są POD TYM ADRESEM. Ponadto indywidualnie w rzucie piłeczką palantową (60 m) najlepszy okazał się Wadzim Surymowicz z SP nr 5 w Łukowie, który został Mistrzem Polski w tej konkurencji.

Wyjazd na zawody wsparł burmistrz Łukowa Piotr Płudowski.